Silvester 2010 u piaristov v Nitre

04 jan 2011

{phocagallery view=category|categoryid=81|
imageid=0|limitstart=35|limitcount=1| detail=1|displayname=0|displaydetail=0|displaydownload=0|float=left|overlib=1}   Na záver roka 2010 bol pre nás pripravený bohatý program, avšak nie klasický televízny, nie na námestí, nie obyčajný, ale športovo-duchovno-kultúrno-zábavno-šalený 😉 v úžasnom spoločenstve priateľov a piaristov.

   Odštartovali sme ho klasickým silvestrovským futbalovým turnajom, kde sme sa so starým rokom rozlúčili najprv športovo. Všetci zúčastnení bojovali do posledného dychu a s plným nasadením, aby ukázali, čo nám dal celý rok tvrdého tréningu. Po tvrdom zápasení, ktoré sa nieslo v priateľskom duchu, sa na 1. mieste umiestnil tím Hot Dogs, na 2. mieste tím Real Madrid, na 3. mieste tím Neviem, v tesnom závese na 4. mieste tím Bez Brankára a na 5. mieste Zelení faraóni. Najlepším strelcom sa ukázal turnajový objav Braňo Varga. Okrem klasického turnaja boli aj sprievodné akcie – hod na kôš či pätička do bránky. Víťazi boli okrem dobrého pocitu vďaka sponzorovi odmenení aj cenami.

   Posledný deň roka sme nemohli vynechať to, čo nás všetkých miništrantov celý rok spájalo. Pokračovali sme teda svätou omšou s pobožnosťou ku koncu roka. Mali sme tak možnosť poďakovať za všetky tie krásne, ale i smutné chvíle, čo sme zažili, ako aj za všetku pomoc a milosti. Okrem toho sme mohli poslednýkrát v kalendárnom roku slúžiť v miništrantskej službe pri oltári, a tak vzdávať Pánovi chválu. 

   S radosťou v srdci zo svätej omše sme sa išli podeliť na silvestrovské posedenie, kde sa „trošku“ prestriedala zostava, a do prevahy sa dostalo nežnejšie pohlavie 😉 Dievčatá zo spoločenstva S2 pod vedením Anežky Šebovej, Moniky Mátéovej, Ivanky Galbavej a Veroniky Barbuščákovej si pre nás pripravili večer plný priateľov, radosti, smiechu a zábavy. Úvod sme začali takým stručným zhodnotením roka, ako ho každý prežil a žil. Potom nasledovalo veľa aktivít, pri ktorých sme sa zagebrili, zababrali, niečo hľadali i trošku lovili v pamäti, zatancovali si i poutierali dlážku, partičkovali i spomínali na krásne spoločné chvíle, ale hlavne sme sa dobre zasmiali a zabavili. K posedeniu bolo pripravené bohaté občerstvenie, ktoré bolo potešením pre zrak a pochutením pre nás všetkých. 

   Vyvrcholením všetkého bola adorácia, kde sme mohli vytvoriť krásne spoločenstvo s Kristom v Eucharistii a prežiť s ním takto posledné momenty roka. Byť v jeho prítomnosti, spievať mu, hrať a ďakovať. Úplným záverom bol výstup na Kalváriu, odkiaľ sme mohli pozorovať ohňostroj v celej mliečnou hmlou zaliatej Nitre. Čo viac dodať? Vďaka všetkým organizátorom, pomocníkom, priaznivcom a najmä priateľom a piaristom, že sme mohli prežiť takýto krásny a požehnaný deň. Všetkým prajem do nového roka veľa Božích milostí, plnosť všetkých čností, srdce pokorné a plné lásky, aby ste bol stále štastní. Krásny nový rok 2011.

 

FOTOGALÉRIA